Řízená relaxace s harmonizací pomoci energií Reiki a hloubkovou tlakovou terapií


Na úplném začátku se klient usadí do pohodlného a polohovatelného křesla a nastaví si svoji vlastní polohu, která mu vyhovuje. Křeslo se dá upravit až téměř do vodorovné polohy. Pro větší komfort jsou klientovi k dispozici příjemné a měkké polštářky a pokud má zájem, může po celou dobu terapie využít speciální zátěžovou přikrývku Nido, kterou se přikryje. Přikrývka zklidňuje tělo i psychiku člověka na bázi hloubkové tlakové terapie. Je hypoalergenní a vysoce odolná. Nido přikrývky jsou ručně vyráběny na Slovensku. Klient má možnost si vybrat jak hřejivou, tak i chladnou strana. 


Tato zátěžová přikrývka tedy funguje na bázi hloubkové stimulace tlakem. Váha v Nido přikrývce je rovnoměrně rozmístěna po celém rozměru přikrývky prostřednictvím velkého množství skleněných kuliček. Díky tomu působí Nido na celé tělo - svaly, kosti a šlachy rovnoměrným tlakem, který stimuluje nervovou soustavu člověka, na což mozek reaguje zvýšenou tvorbou neurotransmiterů serotoninu a dopaminu - tzv. hormonů štěstí. Není to zázrak, je to chemie. Zvýšená produkce tzn. hormonů štěstí v těle potlačuje stav úzkosti, pomáhá k rychlejšímu usínání a kvalitnějšímu spánku, zlepšuje soustředění a zklidňuje tělo i v běžných stresových situacích během dne. A v neposlední řadě přispěje k rychlejší svalové regeneraci po výkonu. Zátěžové přikrývky jsou užitečné nejen při stabilizaci spánku, ale také při regulaci negativního chování u pacientů s některými poruchami duševního zdraví. Zmírňují symptomy a různé negativní stavy, včetně úzkosti, záchvatů paniky, nespavosti, syndromu neklidných nohou, autismu, hyperaktivity či poruch pozornosti.


Délka terapie je přibližně 40 minut a je rozdělena na dvě hlavní části, přičemž se plynule přechází z jedné do druhé. V první části klienta provádím vlastní řízenou relaxací, která je podbarvena zvuky přírody, lesního potůčku, zpěvu ptáků atd. Zhruba v polovině se plynule přechází za příjemného zvuku klavíru do druhé části, kdy na klienta působí energie Reiki, která příjemně harmonizuje jeho tělo a nervový systém. K terapii nevyužívám v žádném případě hypnózu a klient je tak po celou dobu při vědomí. Může se však stát, že se jeho nervový systém přeladí do tzv. Thete stavu a klient přirozeně usne. Toto však vůbec nevadí a dokonce bych řekl, že je to i žádoucí, neboť  je to znakem, že vše probíhá tak nejlépe, jak jen může a daný klient je hluboce relaxován. Po skončení terapie, se klient navrátí do plného vědomí a odchází s pocity uvolnění a příjemné energie.


Jak fungují naše mozkové vlny?


Mozkové vlny Alfa (7-14 Hz) - v tomto stavu převládá uvolnění, vyskytuje se přirozeně při odpočinku, relaxaci, meditaci nebo praxi všímavosti. Aktivují se obě mozkové hemisféry, kontakt s podvědomím, intuice a kreativita.

Mozkové vlny Theta (4-7 Hz) - zde se nacházíme ve stavu hluboké relaxace, meditace nebo spánku. Dochází zde ke kontaktu s podvědomím, prohlubuje se intuice, kreativita, získáváme vhled do komplikovaných problémů se schopností nacházet jejich neobvyklá a účinná řešení.

Mozkové vlny Delta (1-4 Hz) - vyskytují se hlavně v hlubokém spánku, v bezvědomí, kómatu či celkové anestézii. Tento stav provázejí procesy hlubokého uvolnění a tělesné regenerace, nejsme jej však zřejmě schopni vědomě prožívat.Něco málo k energii Reiki

Pokud se naladíme na energii Reiki, můžeme jí brát z okolního prostoru a předávat jí lidem, kteří jí mají málo. Ten, kdo je naladěn na Reiki, má energii stále. Nemůže si tedy ublížit tím, že pomáha druhým. Lidské tělo ovlivňuje energetické pole. Pokud je toto pole poškozeno, tělo se tomu musí přizpůsobit. Tím vzniká nemoc. Reiki léčitel prostřednictvím rukou do poškozeného energetického těla dodává znovu energii. Tělo pacienta tuto energii použije k uzdravení. Postupně se tak nemoc nebo zraněné části těla hojí.


Při předávání reiki se dá údajně změřit značná pulsace biomagnetického pole, protože se pulsy pohybují v podobných frekvencích jako mozkové vlny (0,3 - 30 Hz). Nezávislý výzkum doktorů Roberta Beckera a Johna Zimmermana se zabýval tím, co se děje při praktikování reiki. Vědci zjistili, že nejenže křivka mozkové aktivity předávajícího a přijímajícího se synchronizují ve stavu alfa, ale že se jejich puls sjednotil s magnetickým polem země, známým jako "Schumanova rezonance". Během předávání reiki je prý biomagnetické pole předávajícího 1000krát větší než za normálních okolností.


Energie Reiki proudí sama do nejvíce poškozených míst. Tedy tam, kde je jí momentálně nejméně. Je to podobné jako voda. Ta také teče do nejnižšího místa. Pro mnohé znamená reiki okamžitou úlevu. Uvolňuje, zmírňuje bolest, urychluje léčebný proces, přináší relaxaci, harmonizuje čakry a celé energetické pole. Ve světě je léčení pomocí reiki rozšířeno mnohem více než u nás. To se týká hlavně západní Evropy, USA, Kanady a Japonska. V těchto zemích se už Reiki úspěšně zavádí do nemocnic jako podpůrná složka léčby. Nesmíme, ale zapomínat, že reiki léčitel není lékař! Není tedy diagnostik. Správnou diagnózu musí určit lékař.