HLUBINNÁ ABREAKTIVNÍ PSYCHOTERAPIE

zbavte se většiny Vašich problémů jednou provždyOblasti potíží, kterými se regresní terapie zabývá


Hlubinnou abreaktivní psychoterapií je možné řešit problémy, jejichž příčina je skryta v podobě traumatu prožitého vědomě či nevědomě v minulosti, a který se může projevovat v různých modifikacích. Potvrzuje se, že v případech, kde problémy nemají vážnější organickou příčinu, je regresní terapie velice účinná.

Regresní terapie je velmi účinná metoda, která vás může zbavit mnoha potíží. Vychází z principu, že každý problém má příčinu. Když příčinu odstraníme, problém zmizí. Pokud je příčina v traumatech z minulosti, regresní terapie jej vyřeší. Jestliže je příčina jiná, např. momentální fyzické poranění, je potřeba hledat pomoc jinde. Například se zlomenou nohou na úrazovku. Terapie probíhá tak, že klient i terapeut sedí naproti sobě, klient má zavřené oči, aby se dobře soustředil a terapeut jej vede k tomu, aby si slovně "procházel" situace, ve kterých se jeho potíže nacházejí (např. bolest hlavy), a které si běžně pamatuje. Tím se navodí asociace, které klienta dovedou k jedné či více událostem, kde se příčina nachází (např.úraz hlavy v dětství). Poté tuto příčinu společně, s velkou dávkou trpělivosti zpracují, až bolest zcela odezní. Pokud je příčin více, postupuje se dále stejným způsobem. Celé sezení probíhá při vědomí, klient si vše pamatuje a má pod kontrolou. Hypnózu nevyužívám. Některé příčiny nacházíme v tomto životě, jiné v předchozích existencích.Regresní terapii je vhodné aplikovat při:


  • poúrazové rehabilitaci či pooperačních stavech

  • chronických bolestech (migrény, problémy se zažíváním, bolesti zad, končetin atd.)

  • neurózách (panické stavy, fobie, úzkost, strach atd.)

  • vztahových problémech

  • psychosomatických potížích


Možnosti regresní terapie jsou takřka neomezené. Můžete se zbavit například následujících problémů:


Bolesti hlavy, krku, ramene, břicha, rukou, nohou...

Strachy z výšek, z hloubek, z uzavřených prostor, z hadů, z veřejného projevu...

A další...nevyhovující mezilidské vztahy,poruchy spaní, nutkavé projevy, svědění, problémy s dýcháním, závislost na alkoholu a jiných drogách...


Délka terapie a sezení

Doba terapie je individuální, zpravidla trvá jedno sezení 2 až 3 hodiny. Celková délka terapie je velmi individuální.Záleží na závažnosti potíží a na osobnostních dispozicích klienta.


Video pohled na Hlubinnou abreaktivní psychoterapii