Proč jsem se vydal právě na tuto cestu


Vážení přátelé. Jsem potěšen, že jste zavítali právě na tyto stránky, kde se Vám pokusím detailněji přiblížit to, čím se zabývám. Žijeme v 21. století. Ve století vědy a technických vymožeností. Avšak stále více přibývá těch z nás, kteří všemožně strádají a to po nejrůznějších stránkách. Tato doba je totiž velice hektická, uspěchaná a pro někoho možná i zcela kritická. Není se čemu divit. Jsou na nás kladeny stále větší a větší nároky, požadavky, až jednou naše hlava, nebo tělo zkrátka mohou vypovědět svoji službu a řeknou dost. Takhle to již dále nejde. Nikomu tento zážitek nepřeji, neboť jsem si něco podobného prožil sám na sobě. Díky své špatné životosprávě, nevhodné stravě, ale především úpornému stresu, kdy mi bylo takříkajíc vše jedno, jsem si doslova připravoval podhoubí psychického a fyzického pekla, které o sobě zprvu nedávalo vůbec vědět a plížilo se nepatrnými krůčky, jako had. V té době, jako student střední školy, jsem od svých 15 let dojížděl každý den 65 km vlakem z domova do Prahy a večer zase zpět. Toto všechno trvalo necelých devět let, až do třetího ročníku vysoké školy. Víte, jak vypadal můj život? Cesta, škola, studování, stres, návrat domů a velice špatný a krátký spánek. Do toho pravidelný alkohol, vysoká konzumace masa a nezdravých potravin. A takto znovu a znovu celých devět let.

Po nějaké době, jsem již stres nebyl schopen zvládat a tak přišla farmakoterapie, neboť jsem neznal žádné jiné řešení. Tělo volalo dost, ale já si stále nic nechtěl připustit. Pokračovalo to tedy dále. Chronické kožní ekzémy, časté záněty horních cest dýchacích, návštěva kardiologie, psychologa atd. Kvalita potravin, které jsem v té době konzumoval by se dala vyjádřit několika slovy:,, rychlé a levné, neboť nejsou finance a ani čas''. Věděl jsem, že si zakládám na pořádný průser, ale byl jsem za každou cenu přesvědčen, že chci být ten nejlepší, který bude mít červený diplom a udělám proto úplně vše. Kariéra a úspěch bylo to nejdůležitější, co jsem v té době řešil. Po čase se přidala nespavost, psychické problémy, bolesti břicha a špatné trávení, které provázelo úporné pálení žáhy. Konec si dovede jistě všichni domyslet. Byl jsem ve stádiu, kdy jsem zcela racionálně přemýšlel nad tím, zda to kompletně ,,zabalit'' a se vším definitivně skončit. Nakonec jsem byl nucen ze zdravotních důvodů zánětu šlach opustit vysokou školu, přesto, že mi zbýval poslední semestr studia a dostával jsem pravidelné prospěchové stipendium. To bylo jisté vysvobození, protože vlastní vůlí bych tento krok opustit školu nikdy neudělal.

Poté trvalo několik let, než jsem se znovu vrátil do tzv. běžného provozu, mohl začít fungovat, ale zcela jinak. Kompletně jsem si otočil žebříček vlastních hodnot a přehodnotil celý svůj dosavadní život. Prvně jsem postupně začal změnou stravy, kdy jsem zařadil pravidelný stravovací režim, který doplňovaly zelené potraviny a určitá probiotika s prebiotiky. Moje střeva, ačkoli to někomu může znít zvláštně, tak odpovídala věku mladšího seniora, neboť se zde dokonale podepsal chronický stres, špatná strava, nekvalitní spánek, ale především žádná kvalitní výživa. A to nemluvím o vitamínech a minerálech, které dnešní strava obsahuje již velice malé množství. Toto všechno trvalo několik let, kdy jsem skrze významné léčitele (protože současná medicína mi nedovedla pomoci), mohl pochopit filozofii tradiční čínské medicíny a určité souvislosti se zdravotními problémy. Když jsem poté zjistil, že tato východní medicína je založena na tom, že tělo je třeba nejprve vyčistit, doplnit, podpořit a až teprve poté může zregenerovat, byl jsem dosti zaskočen, protože jsem toto slyšel úplně poprvé. Vše chtělo svůj čas. A možná to tak bylo dobře, protože pokud by uzdravení přišlo hned, rázem bych se vrátil na stejnou kolej a pokračoval ve svém dosavadním životu. Poté, co mi bylo pomoženo a velice taktně naznačeno, že jestliže nezměním způsob svého života, bude následovat konečná, jsem vše překopal a to zcela od základu. Přestal jsem se hnát za kariérou, úspěchem a financemi. Nastoupil jsem na zcela jinou cestu.


Začal jsem tyto věci studovat, protože jsem v nich našel smysl svého života, ale hlavně jsem chtěl vždy pomáhat druhým, jelikož jsem to od této chvíle vnímal jako určitou druhou životní šanci, kterou jsem dostal. Po určité očistě mého těla, kterou jsem absolvoval, jsem doslova skončil první večer na toaletě. Myslím, že to bylo Aloe vera a kombinace určitých Amazonských bylin. Byl jsem však ujištěn, že tento diskomfort zakrátko poleví a že se nahromaděné odpadní látky z mého těla začínají vylučovat ven. V té době jsem také začal užívat probiotika, neboť můj střevní mikrobiom byl po cca 50 krabičkách ATB, které jsem jako dítě snědl v dezolátním stavu. Tomu také odpovídala i molekulárně biologická analýza, kterou jsem si nechal udělat. Současně následovaly i určité vitamíny s minerály. Ze začátku se stav mírně zhoršil a zvětšil se i kožní ekzém, ale podotýkám, že tento stav trval cca měsíc. Toto všechno jsem doplňoval o pravidelné terapie biorezonačního přístroje Bicom optima, ale především léčení pomocí energie. V té době mi taktéž pomáhal i významný léčitel pan Ivan Rybjanský s přístroji Somavedic, ale hlavně Somavedic Gold, který mám dodnes a který mi přímo na míru sestavil, za což mu nesmírně děkuji. Zde začala má opravdová a hluboká transformace, která probíhala na mnoha úrovních. Najednou jsem pochopil, co znamená strukturovaná voda, elektrosmog, nebo geopatogení zóny. Zároveň se ke mně dostala skrze druhého léčitele a chiropraktika pana Radka Hriba možnost nahlédnout k peruánské medicíně, která byla velice skvělá a taktéž přispěla k vyřešení fyzických problémů. Když se zhruba po roce a půl vyřešily problémy na fyzické úrovni, přišla na řadu psychika. Vyzkoušel jsem všemožné postupy, psychoterapie, nejrůznější metody, ale nic nefungovalo. Byl jsem opravdu tak v zoufalém stavu, že jsem přemýšlel o konci. Až jsem se jednoho dne odhodlal, sedl do auta a odjel na druhý konec naší republiky k jedné terapeutce, která se specializovala na tzv. Hlubinné abreaktivní psychoterapie. Tato metoda mi konečně po mnohaleté beznaději pomohla a to ihned. Bylo zde potřeba vyřešit opravdu veliké množství bloků a traumat. Počínaje všemožnými strachy, panickými ataky a konče úzkostmi atd. Takto bychom mohli pokračovat dále, ale na závěr bych řekl asi tolik


Dnes tuto svou drastickou cestu, kterou jsem si procházel, vnímám jako určitou formu daru, neboť jsem díky ní mohl získat opravdu veliké množství zkušeností, postupů, prožít si vše sám na sobě, ale především pochopit techniky, které mi pomohly. Opustil jsem od přesvědčení, že všechno musím zvládnout sám a připustil myšlenku, že nad námi je určitá vyšší moc, která celé naše bytí přesahuje a částečně i vede. V té době jsem začal jezdit do Kutné hory, přesněji řečeno ke chrámu svaté Barbory, kde se minulost prolíná s naší přítomností. Absolvoval jsem tedy proto výcvik Hlubinné abreaktivní psychoterapie u paní Marceli Hanušové Priessnitzové a to včetně auditoria na klientovi. Touto metodou dnes pomáhám v tíživých situací stejně tak, jako tenkrát pomohla mně. Začal jsem taktéž pracovat s energií a díky svým zkušenostem, jsem si udělal racionální úsudek nad tím, které doplňky stravy dokáží lidem opravdu pomoci v jejich problémech a tyto poznatky se nyní snažím předávám s pokorou a úctou dále ve svém Center of Harmoni Kolín. Vždy si vážím každého člověka, který přichází. Každý jsme totiž jiný a každý taktéž kráčíme po jiné osudové cestě, ale přesto máme něco společného. Spojuje nás lidská podstata. Neradím a nepředepisuji žádné rady. Od toho jsou tu studovaní lékaři. Svým klientům se snažím ukázat možnou cestu, která by jim mohla pomoci. Konečné rozhodnutí je však vždy na nich.


V minulosti, když jsem tvořil metodu 111 MUSIC jsem si říkal: ,,kdyby to pomohlo jednomu jedinému dítěti, tak celé to úsilí mělo smysl''. A ono se to splnilo.
S úctou Vás z Kolína zdraví Jan Valášek.