Ubos 50 g

UBOS (Spondias mombin L.. Cortex) doplněk stravy.

Vzpřímený, až 25 metrů vysoký strom, jehož kůra kmene je zbrázděna hlubokými rýhami, z nichž často vytéká hnědá pryskyřičnatá látka, které se užívá jako lepidla. Z malých bílých kvítků, které přitahují spousty hmyzu, se vyvinou aromatické plody, tvaru oválné švestky, délky kolem 3-5 cm, s kožnatou slupkou a tenounkou vrstvičkou exoticky chutnající dužniny. Strom bývá obsypaný množstvím hroznů, sestávajících z více než dvanácti plodů. Většinu plodu, bohatého na vitamín B1 a C, tvoří oválné semeno. Plod však slouží jako potrava pro zvěř, domorodci bývákonzumován jen zřídka. Zato lýko stromu našlo své uplatnění v domorodé etnomedicíně Amazonie.

Šetrně sklizená, pečlivě ručně přebraná, sušená vnitřní kůra stromu. Garance vysoké kvality a správnosti botanického druhu. Zpracováno v provozu s certifikovaným HACCP systémem.

Užití pro odvar:

5 g byliny zalít 1 litrem studené vody, přivést k varu, na mírném ohni pod pokličkou vařit přibližně 20 - 30 minut, poté scedit a popíjet 3x denně 3 dcl. Pro lepší chuť lze dosladit včelím medem.

Balení:

  • 50 gr. Ubos 
92,00 Kč