Hlubinnou abreaktivní psychoterapií je možné řešit problémy, jejichž příčina je skryta v podobě traumatu prožitého vědomě či nevědomě v minulosti, a které se může projevovat v různých modifikacích. Potvrzuje se, že v případech, kde problémy nemají vážnější organickou příčinu, je regresní terapie velice účinná.


Regresní terapie je velmi účinná metoda, která vás může zbavit mnoha potíží. Vychází z principu, že každý problém má příčinu. Když příčinu odstraníme, problém zmizí. Pokud je příčina v traumatech z minulosti, regresní terapie jej vyřeší. Jestliže je příčina jiná, např. momentální fyzické poranění, je potřeba hledat pomoc jinde. Například se zlomenou nohou na úrazovku. Terapie probíhá tak, že klient i terapeut sedí naproti sobě, klient má zavřené oči, aby se dobře soustředil a terapeut jej vede k tomu, aby si slovně "procházel" situace, ve kterých se jeho potíže nacházejí (např. bolest hlavy), a které si běžně pamatuje. 


Tím se navodí asociace, které klienta dovedou k jedné či více událostem, kde se příčina nachází (např.úraz hlavy v dětství). Poté tuto příčinu společně, s velkou dávkou trpělivosti zpracují, až bolest zcela odezní. Pokud je příčin více, postupuje se dále stejným způsobem. Celé sezení probíhá při vědomí, klient si vše pamatuje a má pod kontrolou. Hypnózu nevyužívám. Některé příčiny nacházíme v tomto životě, jiné v předchozích existencích.Audio pohled na Hlubinnou abreaktivní psychoterapii